SAMKO
S70305
Brake Drum
Dimensions and size
| Centering Diameter | 100.5 | mm |
Specifications
| Inner brake drum height | 65 mm |
| Total brake drum height | 74 mm |
| max. brake drum reboring dimension | 255.5 mm |
| Rim Hole Number | 6 |
| Inner brake drum diameter | 254 mm |
| Number of mounting bores | 2 |
Shipping Details
| Weight | 6.31 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Italy |
€48.08
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns