SAMKO
S70355
Brake Drum
Dimensions and size
| Centering Diameter | 106 | mm |
Specifications
| max. brake drum reboring dimension | 297 mm |
| Rim Hole Number | 6 |
| Number of mounting bores | 8 |
| Inner brake drum height | 67 mm |
| Total brake drum height | 83 mm |
| Inner brake drum diameter | 295 mm |
Shipping Details
| Weight | 8.816 Kg |
| Customs Code | 870830 |
€43.75
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates