SAMKO
S70562
Brake Drum
Dimensions and size
| Centering Diameter | 96.5 | mm |
Specifications
| Inner brake drum diameter | 295 mm |
| Rim Hole Number | 6 |
| Total brake drum height | 80.5 mm |
| Inner brake drum height | 61 mm |
| max. brake drum reboring dimension | 296.5 mm |
| Number of mounting bores | 1 |
Shipping Details
| Weight | 8.743 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Italy |
€42.24
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns