SAMKO
S70756CA
Brake Drum
Dimensions and size
| Centering Diameter | 52.3 | mm |
Specifications
| max. brake drum reboring dimension | 229.5 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with ABS sensor ring |
| Rim Hole Number | 4 |
| Brake Type | Brake Drum with Bearing |
| Inner brake drum diameter | 228.6 mm |
| Inner brake drum height | 52 mm |
| Total brake drum height | 89 mm |
Shipping Details
| Weight | 8.201 Kg |
| Customs Code | 870830 |
€82.50
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates