Front Axle Left
Dimensions and size
| Length | 743 | mm |
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Seal Ring Diameter | 70 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 105 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 98 mm |
| External Toothing differential side | 39 |
| New Part |
Shipping Details
| Weight | 7.737 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | China |
€106.14
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
NISSAN
Cross-Reference Numbers
CIFAM
655-1249
655-1250
DEPA
3238600
3238620
3238650
EAI
T49299
GENERAL RICAMBI
RE3461
MEYLE
NISSAN
3910100Q3G
3910100Q4E
3910100Q4F
3910100Q4K
OPEL
4406234
4406518
4420055
4422058
93167651
95513818
95514705
95516047
OPTIMAL
RENAULT
391012360R
391012675R
391012849R
391016979R
391017007R
8200842365
SKF
STELLOX
158 2069-SX
VAUXHALL
93167651
95513818
95514705
95516047
Fit Vehicles
MITSUBISHI
1 vehicles
PAJERO
1997 - 1999
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V45W, V25W) | 1997-07 - 1999-10 | 143 | 194 | 3497 |
NISSAN
38 vehicles
INTERSTAR
2021 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| INTERSTAR Van (X62B) dCi 165 | 2022-10 - ... | 120 | 2299 | ||
| INTERSTAR Van (X62B) dCi 110 | 2021-11 - ... | 81 | 2298 | ||
| INTERSTAR Van (X62B) dCi 135 | 2021-11 - ... | 100 | 2298 | ||
| INTERSTAR Van (X62B) dCi 150 | 2021-11 - ... | 110 | 2298 | ||
| INTERSTAR Van (X62B) dCi 180 | 2021-11 - ... | 132 | 2298 | ||
| INTERSTAR Platform/Chassis (X62B) dCi 145 | 2021-11 - ... | 107 | 2299 | ||
| INTERSTAR Platform/Chassis (X62B) dCi 165 | 2021-11 - ... | 120 | 2299 | ||
| INTERSTAR Platform/Chassis (X62B) dCi 130 RWD | 2021-11 - ... | 96 | 2299 | ||
| INTERSTAR Platform/Chassis (X62B) dCi 165 RWD | 2021-11 - ... | 120 | 2299 |
NV400
2011 - ...
OPEL
29 vehicles
MOVANO
2010 - ...
RENAULT
36 vehicles
MASTER
2010 - ...
Alternatives
€133.50
Dispatch on next business day
€174.47
Dispatch on next business day
€46.91
Dispatch on next business day
€62.64
Dispatch on next business day
€75.56
Dispatch on next business day