Front Axle Left
Dimensions and size
| Length | 663 | mm |
Specifications
| New Part | |
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bearing |
| Seal Ring Diameter | 65 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 112 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 115.5 mm |
| Number of pins | 51 |
Shipping Details
| Weight | 7.885 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | China |
€100.63
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
RENAULT
Cross-Reference Numbers
CEVAM
5858Z
CIFAM
DA SILVA
4331AT
EAI
T49211A
GENERAL RICAMBI
LÖBRO
METELLI
OPEL
4401189
9109189
93187701
OPEN PARTS
DRS6212.00
RCA FRANCE
R412AN
RENAULT
7711135287
8200485578
SKF
SPIDAN
TRISCAN
VAUXHALL
9109189
93187701
Fit Vehicles
OPEL
8 vehicles
MOVANO
2000 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MOVANO A Van (X70) 2.2 DTI (FD) | 2000-09 - ... | 66 | 90 | 2188 | |
| MOVANO A Van (X70) 2.5 DTi (FD) | 2003-10 - ... | 73 | 99 | 2463 | |
| MOVANO A Van (X70) 2.5 DTI (FD) | 2001-10 - ... | 84 | 115 | 2463 | |
| MOVANO A Bus (X70) 2.2 DTI (JD) | 2000-09 - ... | 66 | 90 | 2188 | |
| MOVANO A Bus (X70) 2.5 DTI (JD) | 2001-10 - ... | 84 | 115 | 2463 | |
| MOVANO A Platform/Chassis (X70) 2.5 DTi (ED, HD, UD0, UD4) | 2003-10 - ... | 73 | 99 | 2463 | |
| MOVANO A Platform/Chassis (X70) 2.5 DTI (ED, HD, UD0, UD4) | 2001-10 - ... | 84 | 115 | 2463 | |
| MOVANO A Bus (X70) 2.5 DTi (JD) | 2003-10 - 2006-08 | 73 | 2463 |
RENAULT
16 vehicles
MASTER
1997 - 2010
Alternatives
€155.24
Dispatch on next business day
€62.59
Dispatch on next business day
€155.27
Dispatch on next business day
€23.06
Dispatch on next business day
€96.63
Dispatch on next business day