Front Axle Right
Dimensions and size
| Length | 723 | mm |
Specifications
| New Part | |
| Internal Toothing wheel side | 30 |
| Wheel-sided joint diameter | 84 mm |
| Version | 6 balls |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bearing |
| Seal Ring Diameter | 52.2 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 92 mm |
| External Toothing differential side | 23 |
| Transmission-sided joint diameter | 82 mm |
| Number of pins | 44 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
Shipping Details
| Weight | 6.417 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | France |
€96.29
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns