Dimensions and size
| Length 2 | 120 | mm |
| Length | 696 | mm |
Specifications
| External Toothing wheel side | 21 |
| Internal Gearing Differential Side | 24 transmission connection |
| Number of Teeth, ABS ring | 48 |
| ABS-Ring Diameter | 86 mm |
| Seal Ring Diameter | 50 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 80 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 71 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bearing |
| Thread Size | M20x1.5 |
| Brake System | Bendix |
| Exchange Part | |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with nut |
Shipping Details
| Weight | 6.194 Kg |
| Customs Code | 870899 |
| Country of Origin | Italy |
€122.73
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €7.50
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates