Dimensions and size
| Length | 580 | mm |
Specifications
| External Toothing wheel side | 36 |
| External Toothing differential side | 26 |
| Seal Ring Diameter | 56 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 91 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 88 mm |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Exchange Part | |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with screw |
Shipping Details
| Weight | 5.263 Kg |
| Customs Code | 870899 |
| Country of Origin | Italy |
€176.03
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €12.00
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates