Dimensions and size
| Diameter | 49 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 60 A |
| Plug Type ID | PL72 |
| Pulleys | with multi-belt pulley |
| Number of grooves | 6 |
| Exchange Part | |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Number of ribs | 6 |
| Belt Pulley Ø | 49 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.836 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
€133.86
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €21.84
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns