On demand
Dimensions and size
| Diameter | 74 | mm |
Specifications
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Alternator Charging Current | 60 A |
| Exchange Part | |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Plug Type ID | 2 PIN |
| Clamp | B+(M8 ) |
| Pulleys | with belt pulley |
| Fastening Type | Double Pivot Lever |
| Voltage | 12 V |
| Belt Pulley Ø | 74 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.003 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
No longer available