On demand
Dimensions and size
| Length | 233 | mm |
Specifications
| Exchange Part | |
| Rated Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 120 A |
| Fastening Type | Double Pivot Lever |
| Alternator Type | excl. vacuum pump |
| Distance from belt pulley to alternator | 69.1 mm |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Pulleys | with multi-belt pulley |
| Number of grooves | 6 |
| Belt Pulley Ø | 49.5 mm |
| Clamp | 15 |
| Clamp | L |
| Clamp | B1+(M8) |
| Clamp | DFM |
| Plug Type ID | PL113 |
| Recommended additional repairs | V-Belt/V-Ribbed Belt |
| Voltage | 14 V |
| Number of ribs | 6 |
Shipping Details
| Weight | 6.67 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
No longer available