Dimensions and size
| Length 1 | 30 | mm |
| Length 2 | 62 | mm |
| Thickness 1 | 32 | mm |
Specifications
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Voltage | 12 V |
| Pulleys | with multi-belt pulley |
| Number of ribs | 4 |
| Belt Pulley Ø | 60 mm |
| Clamp | M8 B+ M5 D+ |
| Bore Diameter 1 | 10 mm |
| Net weight | 5.1 kg |
| Alternator Charging Current | 70 A |
Shipping Details
| Weight | 5.431 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
€151.63
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates