Specifications
| Alternator Charging Current | 60 A |
| Voltage | 12 V |
| Pulleys | with belt pulley |
| Number of grooves | 1 |
| Exchange Part | |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Number of ribs | 1 |
| Belt Pulley Ø | 75 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.324 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
€176.63
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €21.84
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
LOMBARDINI
Cross-Reference Numbers
BOM-Prestolite
20100547
20130164
BOSCH
CASCO
CAL35114AS
CAL41103AS
CAL41103GS
DELCO REMY
EAI
56372
56748
ELSTOCK
281511
FRIESEN
9051321
HELLA
726 318-001
HERTH+BUSS ELPARTS
J5113021
J5113024
HOLGER CRISTIANSEN
JA173IR
LOMBARDINI
SA756
LUCAS
LRA 547
MAGNETI MARELLI
MAZDA
B675-18-300D
B67518300
B67518300A
B67518300AT
MITSUBISHI
A2T05772
A2T05772X
SPIDAN
3402
TRW
LRA547
VALEO
436542
VA251
Fit Vehicles
KIA
1 vehicles
PRIDE
1999 - 2001
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PRIDE Estate 1.3 | 1999-08 - 2001-05 | 47 | 64 | 1324 |
MAZDA
22 vehicles
323
1985 - 1995
Alternatives
MAGNETI MARELLI ® 943346072010
Alternator
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
944390513210€231.28
dispatch in 28 business days
€113.98
dispatch in 28 business days