Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 2 kW |
| Number of bores | 2 |
| Number of threaded holes | 2 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Flange Diameter | 74 mm |
| Transmission Type | with reduction gear |
| Number of Teeth | 9.10 |
| Exchange Part | |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Number of mounting bores | 2 |
Shipping Details
| Weight | 4.405 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | Poland |
€107.77
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €15.78
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ACDelco
DRS8680
DRS8680X
drs7500
AD KÜHNER
201135
AS-PL
BOSCH
Bosch UP Test
F042S00274
STR8284
CASCO
CST10113
CST40302
CEVAM
9521
DENSO
4280000720
DSN950
DRI
335061102
335089092
ERA
220094
FARCOM
104580
FORD
1019852
1057811
7275964
FRIESEN
8017500
8018680
HC-PARTS
js1135
HELLA
HERTH+BUSS ELPARTS
J5212117
J5212124
MAGNETI MARELLI
SPIDAN
4568
TOYOTA
28100-0b020
281000G020
281000b010
281000g010
WAI
31183N
31184N
31184R
4174N
4174R
Fit Vehicles
TOYOTA
22 vehicles
AVENSIS
1997 - 2008
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AVENSIS (_T22_) 2.0 D (CT220_) | 1997-10 - 1998-05 | 61 | 1974 | ||
| AVENSIS Estate (_T22_) 2.0 D (CDT220_) | 2002-09 - 2003-02 | 85 | 1995 | ||
| AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 D (CDT220_) | 2002-09 - 2003-02 | 85 | 1995 | ||
| AVENSIS (_T22_) 2.0 D-4D (CDT220) | 2002-09 - 2003-02 | 85 | 1995 | ||
| AVENSIS Estate (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 85 | 116 | 1995 | |
| AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) | 1999-10 - 2003-02 | 81 | 110 | 1995 | |
| AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 TD (CT220_, CT220R) | 1997-09 - 2003-02 | 66 | 90 | 1974 | |
| AVENSIS Saloon (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 85 | 116 | 1995 | |
| AVENSIS Estate (_T22_) 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) | 1999-10 - 2003-02 | 81 | 110 | 1995 | |
| AVENSIS Estate (_T22_) 2.0 TD (CT220_, CT220R) | 1997-09 - 2003-02 | 66 | 90 | 1974 | |
| AVENSIS (_T22_) 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) | 1999-10 - 2003-02 | 81 | 110 | 1995 | |
| AVENSIS (_T22_) 2.0 TD (CT220_, CT220R) | 1997-09 - 2003-02 | 66 | 90 | 1974 | |
| AVENSIS (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 85 | 116 | 1995 |
COROLLA
2002 - 2009
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| COROLLA (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) | 2002-01 - 2006-12 | 66 | 90 | 1995 | |
| COROLLA (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120R, CDE120L_) | 2002-01 - 2006-12 | 81 | 110 | 1995 | |
| COROLLA (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120R, CDE120L_) | 2003-05 - 2007-02 | 85 | 116 | 1995 | |
| COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 2.0 D-4D (CUR10_, CUR10R) | 2004-04 - 2009-03 | 85 | 116 | 1995 | |
| COROLLA Estate (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) | 2002-01 - 2007-02 | 66 | 90 | 1995 | |
| COROLLA Estate (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) | 2004-04 - 2007-02 | 85 | 116 | 1995 | |
| COROLLA Saloon (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) | 2004-06 - 2007-07 | 85 | 116 | 1995 | |
| COROLLA Saloon (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) | 2002-01 - 2006-12 | 66 | 90 | 1995 | |
| COROLLA Verso (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) | 2002-01 - 2004-05 | 66 | 90 | 1995 |
Alternatives
€186.09
Dispatch on next business day
€122.25
Dispatch on next business day
€240.67
Dispatch on next business day
€68.70
Dispatch on next business day
€159.54
Dispatch on next business day