Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 1.1 kW |
| Number of bores | 2 |
| Number of threaded holes | 1 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Flange Diameter | 74 mm |
| Transmission Type | with reduction gear |
| Number of Teeth | 9.11 |
| Exchange Part | |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Number of mounting bores | 2 |
Shipping Details
| Weight | 3.095 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | Poland |
€106.51
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €15.78
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ACDelco
DRS3935
DRS8480
DRT1060
AD KÜHNER
201236
BOSCH
Bosch UP Test
F042S00204
STR8264
STR8275
CASCO
CST10250
CST40161
CEVAM
9518
DENSO
DRI
335067112
335079092
ELSTOCK
ERA
FARCOM
104572
105312
105514
FRIESEN
8018480
HC-PARTS
js1236
HELLA
8EA012526431
8EA738005001
MAGNETI MARELLI
PowerMax
8212742
TOYOTA
28100-0T110
28100-0d030
28100-0d050
281000D130
2810022030
2810022031
2810022040
2810022041
WAI
31244N
31244R
31244RW
31346R
Fit Vehicles
TOYOTA
31 vehicles
AURIS
2007 - 2012
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AURIS (_E15_) 1.4 (ZZE150_, ZZE150R) | 2007-03 - 2012-09 | 71 | 97 | 1398 |
AVENSIS
2000 - 2003
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AVENSIS Liftback (_T22_) 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) | 2000-10 - 2003-02 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS Liftback (_T22_) 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) | 2000-10 - 2003-02 | 95 | 129 | 1794 | |
| AVENSIS Estate (_T22_) 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) | 2000-07 - 2003-02 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS Estate (_T22_) 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) | 2000-10 - 2003-02 | 95 | 129 | 1794 | |
| AVENSIS (_T22_) 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) | 2000-10 - 2003-02 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS (_T22_) 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) | 2000-10 - 2003-02 | 95 | 129 | 1794 |
CELICA
1999 - 2005
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CELICA Coupe (_T23_) 1.8 16V TS (ZZT231_, ZZT231R) | 1999-08 - 2005-09 | 141 | 192 | 1796 | |
| CELICA Coupe (_T23_) 1.8 16V VT-i (ZZT230_, ZZT230) | 1999-08 - 2005-07 | 105 | 143 | 1794 |
COROLLA
1999 - 2008
MR2
1999 - 2007
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MR2 III (ZZW3_) 1.8 16V VT-i (ZZW30) | 1999-10 - 2007-06 | 103 | 140 | 1794 |
RAV
2000 - 2005
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| RAV 4 II (_A2_) 1.8 (ZCA25_, ZCA26_, ZCA25W, ZCA26W) | 2000-08 - 2005-11 | 92 | 125 | 1794 |
Alternatives
€159.42
Dispatch on next business day
€100.62
Dispatch on next business day
€168.77
Dispatch on next business day
€59.78
Dispatch on next business day
€103.95
Dispatch on next business day