No longer deliverable by the manufacturer
This is the one single brake disc. If you plan to change discs on the entire axle then you should buy two products.
Dimensions and size
| Brake Disc Thickness | 45 | mm |
| Centering Diameter | 220 | mm |
| Height | 45 | mm |
| Minimum thickness | 41 | mm |
| Outer Diameter | 434 | mm |
Specifications
| Brake Disc Type | solid |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel hub |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel bearing |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel studs |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bolts/screws |
| Packaging length | 47 cm |
| Packaging width | 45.5 cm |
| Packaging height | 7 cm |
| Weight | 34.6 kg |
Shipping Details
| Weight | 34.612 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available