Specifications
| Manufacturer Restriction | VISTEON |
| Number of grooves | 6 |
| Compressor ID | VS16 |
| Refrigerant | R 1234yf |
| Oil Fill Quantity | 120 ml |
| Voltage | 12 V |
| Capacity Compressor | 160 cc |
| Belt Pulley Ø | 108 mm |
| Compressor Oil | PAG 46 YF |
| Number of ribs | 6 |
| Number of mounting bores | 3 |
Shipping Details
| Weight | 6.699 Kg |
| Customs Code | 841430 |
| Country of Origin | China |
€249.01
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns