Specifications
| Net weight | 7 kg |
| Manufacturer restriction air conditioning compressor | PXC14 |
| Manufacturer | SANDEN |
| Compressor Oil | PAG 46 YF |
| Number of grooves | 7 |
| Oil Fill Quantity | 120 ml |
| Belt Pulley Ø | 120 mm |
| Manufacturer Restriction | SANDEN |
Shipping Details
| Weight | 6.118 Kg |
| Customs Code | 841430 |
| Country of Origin | China |
€316.27
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
DENSO
8300202
DRI
A0008300302
ELSTOCK
8300302
MERCEDES-BENZ
0008300202
447140-3463
51-1341
700511341
A0008300202
A447140-3463
SANDEN
PXC14-1784
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
40 vehicles
C-CLASS
2018 - 2023
CLS
2018 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CLS (C257) CLS 350 EQ Boost (257.350) | 2018-08 - ... | 220 | 1991 | ||
| CLS (C257) CLS 350 EQ Boost 4-matic (257.351) | 2018-08 - ... | 220 | 1991 |
E-CLASS
2017 - ...
GLC
2019 - 2023
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GLC Coupe (C253) 200 EQ Boost (253.380) | 2019-04 - 2023-03 | 145 | 1991 | ||
| GLC Coupe (C253) 200 EQ Boost 4-matic (253.381) | 2019-04 - 2023-03 | 145 | 1991 | ||
| GLC (X253) 200 EQ Boost 4-matic (253.981) | 2019-04 - 2022-06 | 145 | 1991 | ||
| GLC (X253) 200 EQ Boost (253.980) | 2019-04 - 2022-06 | 145 | 1991 | ||
| GLC Coupe (C253) 300 EQ Boost 4-matic (253.384) | 2019-04 - 2023-03 | 190 | 1991 | ||
| GLC (X253) 300 EQ Boost 4-matic (253.984) | 2019-04 - 2022-06 | 190 | 1991 |