Premium quality
Dimensions and size
| Centering Diameter | 62 | mm |
Specifications
| Number of Holes | 4 |
| Outer brake drum diameter | 242 mm |
| Inner brake drum diameter | 200 mm |
| max. brake drum reboring dimension | 202 mm |
| Total brake drum height | 55 mm |
| Inner brake drum height | 35 mm |
| Thread Size | 14.2 |
| Test Mark | E1 90R-02 D0929/0711 |
Shipping Details
| Weight | 3.449 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€33.24
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns