Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Adapter Shape | round |
| Number of mounting bores at adapter | 3 |
| Distance from adapter to pump | 33 mm |
| Pulleys | without belt pulley |
| Induction Pipe Connector Diameter | 10 mm |
| Pressure hose connector diameter | 16 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with expansion tank |
| Observe technical data | |
| Left-/right-hand drive vehicles | for right-hand drive vehicles |
Shipping Details
| Weight | 4.575 Kg |
| Customs Code | 870899 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available