Premium quality
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Manufacturer Restriction | VISTEON |
| Pulleys | with V-ribbed belt pulley |
| Number of ribs | 5 |
| Distance from belt pulley to pump | 17 mm |
| Belt Pulley Ø | 77 mm |
| Pressure | 80 bar |
| Observe technical data | |
| Exchange Part | |
| Left-/right-hand drive vehicles | for right-hand drive vehicles |
Shipping Details
| Weight | 3.351 Kg |
| Customs Code | 841381 |
| Country of Origin | Germany |
€277.02
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €115.53
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns