Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
JPR825
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Pulleys | with belt pulley |
| Pulleys | for v-ribbed belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 126 mm |
| Number of ribs | 6 |
| Distance from belt pulley to pump | 26 mm |
| Pressure | 90 bar |
| Observe technical data | |
| Left-/right-hand drive vehicles | for right-hand drive vehicles |
Shipping Details
| Weight | 5.22 Kg |
| Customs Code | 870899 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available