Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
JPR786
Specifications
| for OE number | 1400831680 |
| Operating Mode | Hydraulic |
| Manufacturer Restriction | ZF |
| Number of ribs | 6 |
| Belt Pulley Ø | 126 mm |
| Number of inlets/outlets | 2 |
| Induction Pipe Connector Diameter | 16 mm |
| Backflow Connector Thread Size | M16x1,5 |
| Distance from adapter to pump | 26 mm |
| Distance of mounting bores | 80 mm |
| Mounting points diameter | 8 mm |
| Exchange Part | |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 2.0 Kg |
| Customs Code | 870899 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available