Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Operating Mode | Mechanical |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Overall Length | 1026 mm |
| Outer Length | 110 mm |
| Connector Length | 19 mm |
| Connector type | verzahnt |
| Number of Teeth on input shaft | 36 |
| Steering | toothed steering shaft |
| Support plate diameter | 14.2 mm |
| Steering Gear Type | Rack-and-pinion steering gear |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 3.5 Kg |
| Weight Volumetric | 17.5 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available