Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Manufacturer Restriction | ZF |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Vehicle Equipment | for vehicles with power steering |
| Overall Length | 1385 mm |
| Stroke | 152 mm |
| Thread Size 1 | M16x1,5 |
| Thread Size 2 | M18x1,5 |
| Axle Joint Length | 185 mm |
| Axle Joint Thread Size | M16x1,5 |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 9.97 Kg |
| Weight Volumetric | 49.85 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available