Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| for steering manufacturer | SMI |
| Overall Length | 1215 mm |
| Input shaft connector type | Rectangle |
| Input Shaft Diameter | 18 mm |
| Input shaft height | 24 mm |
| Axle Joint Thread Type | External Thread |
| Axle Joint Thread Size | M14 x 1.5 |
| Vehicle Equipment | for vehicles without steer angle limit |
| Observe technical data | |
| Trade Numbers | 68 00 000 941, 68 00 001 601, 68 00 001 680, 69 00 000 197, 69 00 000 394, 69 00 000 404 |
Shipping Details
| Weight | 7.6 Kg |
| Weight Volumetric | 38.0 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Czech Republic |
No longer available