Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Manufacturer Restriction | ZF |
| Overall Length | 1092 mm |
| Axle Joint Thread Type | External Thread |
| Axle Joint Thread Size | M14x1,5 |
| Number of mounting bores | 2 |
| Distance of mounting bores | 520 mm |
| Stroke | 140 mm |
| Input shaft height | 62 mm |
| Input Shaft Diameter | 17.8 mm |
| Input shaft connector type | untoothed |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 10.659 Kg |
| Weight Volumetric | 53.295 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available