Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Manufacturer Restriction | ZF |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Overall Length | 1522 mm |
| Stroke | 158 mm |
| Axle Joint Thread Size | M16x1,5 |
| Hydraulic connector diameter | 14 mm |
| Return pipe connector diameter | 11.1 mm |
| Input shaft connector type | untoothed |
| Mounting points diameter | 14.2 mm |
| Exchange Part | |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 12.895 Kg |
| Weight Volumetric | 64.475 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available