Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without sensor |
| Overall Length | 1115 mm |
| Axle Joint Thread Type | External Thread |
| Axle Joint Thread Size | M14x1,5 |
| Stroke | 145 mm |
| Input shaft height | 62 mm |
| Input Shaft Diameter | 17.8 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with groove |
| Input shaft connector type | untoothed |
| Exchange Part | |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 9.951 Kg |
| Weight Volumetric | 49.755 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Czech Republic |
No longer available