Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length | 1125 | mm |
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Manufacturer Restriction | JTEKT |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without sensor |
| Input shaft height | 73 mm |
| Input Shaft Diameter | 18.5 mm |
| Stroke | 135 mm |
| Distance of mounting bores | 260 mm |
| Axle Joint Thread Size | M14x1,5 |
| Exchange Part | |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 7.696 Kg |
| Weight Volumetric | 38.48 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | France |
No longer available