Premium quality
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Steering Gear Type | Rack-and-pinion steering gear |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Overall Length | 1150 mm |
| Axle Joint Length | 112 mm |
| Axle Joint Thread Size | M14x1,5 |
| Input shaft height | 30 mm |
| Input Shaft Diameter | 17.6 mm |
| Number of Teeth on input shaft | 54 |
| Distance of mounting bores | 264 mm |
| Stroke | 164 mm |
| Exchange Part |
Shipping Details
| Weight | 8.661 Kg |
| Weight Volumetric | 43.305 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Czech Republic |
€493.31
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €73.54
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates