Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Operating Mode | Hydraulic |
| Steering Gear Type | Rack-and-pinion steering gear |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Overall Length | 1170 mm |
| Input shaft height | 41 mm |
| Stroke | 155 mm |
| Vehicle Equipment | for vehicles with power steering |
| Exchange Part |
Shipping Details
| Weight | 6.384 Kg |
| Weight Volumetric | 31.92 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Spain |
No longer available