Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Operating Mode | Hydraulic |
| Input shaft connector type | Conical |
| Overall Length | 1035 mm |
| Input shaft height | 70 mm |
| Input Shaft Diameter | 18.5 mm |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 9.92 Kg |
| Weight Volumetric | 49.6 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Czech Republic |
No longer available