Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Manufacturer Restriction | PSA |
| Operating Mode | Hydraulic |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Overall Length | 1240 mm |
| Internal Thread 1 | M14 x 1,5 mm |
| Connector type | verzahnt |
| Connector Length | 26 mm |
| Vehicle Equipment | for vehicles with servotronic steering |
| Input shaft connector type | toothed |
| Number of Teeth on input shaft | 36 |
| Input Shaft Diameter | 17.4 mm |
| Input shaft height | 25.9 mm |
| Axle Joint Length | 235 mm |
| Axle Joint Thread Size | M14x1,5 |
| Observe technical data |
Shipping Details
| Weight | 7.11 Kg |
| Weight Volumetric | 35.55 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Spain |
No longer available