Specifications
| Transmission Type | Manual Transmission |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Core Depth | 34 mm |
| Core Length | 680 mm |
| Core Width | 415 mm |
| Inlet Diameter | 38 mm |
| Outlet Diameter | 38 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.467 Kg |
| Weight Volumetric | 17.868 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€60.36
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ABAKUS
AKS DASIS
240070N
AUTOGAMMA
101393
AVA Clever Choice
BEHR HELLA SERVICE
8MK 376 719-701
8MK 376 719-704
8MK376719701
BSG
BSG 90-520-011
BUGIAD
BSP23673
DIEDERICHS
8138189
DCM3427
FRIGAIR
0210.3005
HELLA
JDEUS
030M17
JP GROUP
KAGER
31-1216
31-2603
MAGNETI MARELLI
MAHLE
NISSENS
NRF
QUINTON HAZELL
QER2058
QER2541
THERMOTEC
VAN WEZEL
58002155
58002250
VW
2D0121253
2D0121253B
2D0121253E
Fit Vehicles
VW
27 vehicles
LT
1996 - 2006
Alternatives
€39.10
Dispatch on next business day
€59.35
Dispatch on next business day
€76.50
Dispatch on next business day
€46.55
Dispatch on next business day
€79.59
Dispatch on next business day