Specifications
| New part without deposit | |
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 220 A |
| Fastening Type | Direct fastening |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Pulleys | with V-ribbed belt pulley |
| Number of ribs | 7 |
| Belt Pulley Ø | 51 mm |
| Clamp | B+ |
| Weight | 8.352 kg |
Shipping Details
| Weight | 8.35 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | France |
€503.72
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
3F QUALITY
ALTS644
PRAS644
AD KÜHNER
554175RI
554175RIV
ALANKO
10444652
AS-PL
ATL Autotechnik
L 51 600
L 51 601
L51600
L51601
AUTOELECTRO
AEK3720
BV PSH
555.915.220.004
555.915.220.500
555915220004
555915220500
CEVAM
4440
OL4440
DA SILVA
012680
12680
DELCO REMY
931770
DRI
2251972202
EAI
57801
ERA
EUROTEC
12090601
FARCOM
114169
FRIESEN
9090761
HERTH+BUSS ELPARTS
LUCAS
MERCEDES-BENZ
0009063522
00090635220080
9063522
90635220080
A0009063522
A00090635220080
NK
4847951
QUINTON HAZELL
QRA3326
REMY
DRA1770
SIDAT
A12VA0967AS
STARDAX
VALEO
440463
TG23C035
WAI
11715N
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
18 vehicles
SPRINTER
2006 - 2018
Alternatives
€423.12
Dispatch on next business day
€343.94
Dispatch on next business day
€227.29
Dispatch on next business day
€498.69
dispatch in 28 business days
€303.09
dispatch in 28 business days