Rear Axle
Dimensions and size
| Width | 39 | mm |
Specifications
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with wheel brake cylinder |
| Fitting Position | Rear Axle |
| Inner brake drum diameter | 203 mm |
| Brake System | BENDIX |
| Piston Diameter | 22 mm |
| Weight | 2.8 kg |
| Trade Numbers | K120 |
Shipping Details
| Weight | 2.8 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€119.13
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
NISSAN
RENAULT
Cross-Reference Numbers
A.B.S.
ATE
03.0520-5722.3
3052057223
BENDIX
381366B
BOSCH
0 204 114 156
204114156
FEBI BILSTEIN
FERODO
FTE
ICER
79KT0053 C
79KT0053C
LPR
LUCAS ELECTRICAL
5310713
METELLI
51-0097
510097
NISSAN
44060-00QAH
4406000QAH
RAICAM
7358RP
7359RP
RENAULT
7701205526
7701207640
ROULUNDS RUBBER
685508
TRUSTING
6156
TRW
fri.tech.
16156
Fit Vehicles
NISSAN
10 vehicles
KUBISTAR
2003 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| KUBISTAR Van (X76) 1.2 | 2003-08 - ... | 44 | 60 | 1149 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.2 16V | 2006-04 - ... | 55 | 75 | 1149 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2005-08 - 2009-10 | 45 | 61 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - ... | 48 | 65 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - 2009-10 | 60 | 82 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.6 16V | 2003-08 - 2009-10 | 70 | 95 | 1598 | |
| KUBISTAR Van (X76) dCi 85 | 2006-04 - 2009-10 | 62 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - 2009-10 | 42 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi 70 | 2005-09 - 2009-10 | 50 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.4 | 2003-08 - 2009-10 | 55 | 1390 |
RENAULT
36 vehicles
KANGOO
1997 - ...
Alternatives
€93.47
Dispatch on next business day
€70.51
Dispatch on next business day
€46.56
Dispatch on next business day
€51.61
Dispatch on next business day
€62.60
Dispatch on next business day