Rear Axle
Dimensions and size
| Width | 29 | mm |
Specifications
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with wheel brake cylinder |
| Fitting Position | Rear Axle |
| Inner brake drum diameter | 200 mm |
| Piston Diameter | 17.5 mm |
| Weight | 2.47 kg |
| Trade Numbers | K155 |
Shipping Details
| Weight | 2.49 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | India |
€55.70
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ATE
03.0520-1917.3
3052019173
FERODO
LUCAS ELECTRICAL
GSK1623
TRUSTING
6074
TRW
Fit Vehicles
OPEL
40 vehicles
ASTRA
1991 - 1998
CORSA
1982 - 1993
Alternatives
€66.77
Dispatch on next business day
€42.98
dispatch in 2 business days