Specifications
| Exchange Part | |
| Clutch Pressure Plate Outer Diameter | 362 mm |
| Number of Teeth | 10 |
| Hub Profile | 38,3 x 31 |
| Max. transferable clutch disc torque | 1076 Nm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with clutch release bearing |
| Emission Standard | Euro 6 |
| Weight | 29.166 kg |
Shipping Details
| Weight | 21.894 Kg |
| Customs Code | 870893 |
| Country of Origin | France |
€560.11
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €45.46
- Dispatch in 4 business days
- Check shipping rates
- Easy returns