Not deliverable
Specifications
| Core Width | 587 mm |
| Core Length | 375 mm |
| Core Depth | 17 mm |
| Material | Aluminium |
| Refrigerant | R 134a |
| Weight | 3.55 kg |
Shipping Details
| Weight | 3.55 Kg |
| Weight Volumetric | 17.75 Kg |
| Customs Code | 841899 |
| Country of Origin | South Korea |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
HYUNDAI
Cross-Reference Numbers
AKS DASIS
562180N
ASHIKA
AVA Clever Choice
HY5058
BSG
BSG 40-525-016
BSG40525016
DELPHI
FRIGAIR
0828.3023
8283023
HC-Cargo
260874
HELLA
HYUNDAI
97606-4A000
97606-4A001
97606-4A002
97606-4A250
97606-4A251
97606-4A252
976064A000
976064A001
976064A002
976064A250
976064A251
976064A252
JAPANPARTS
JAPKO
JDEUS
754M14
MAGNETI MARELLI
359003220810
MAHLE
NISSENS
NPS
H526I15
NRF
PATRON
PRS1315
VALEO
860017
VAN WEZEL
Fit Vehicles
HYUNDAI
17 vehicles
H-1
1997 - 2007
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 D | 1997-10 - 2004-04 | 57 | 2476 | ||
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 TCi | 2004-05 - 2007-12 | 74 | 101 | 2476 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 TCi | 1997-10 - 2007-12 | 73 | 99 | 2476 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 CRDi | 2006-06 - 2007-12 | 81 | 110 | 2497 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 TD 4WD | 2001-11 - 2004-04 | 74 | 101 | 2476 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 CRDi 4WD | 2002-12 - 2004-04 | 103 | 140 | 2497 | |
| H-1 Platform/Chassis 2.5 D | 2000-06 - 2006-10 | 73 | 99 | 2476 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.4 | 2003-02 - 2004-04 | 101 | 2351 | ||
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.4 | 1997-06 - 2004-04 | 82 | 112 | 2351 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.4 4WD | 1998-02 - 2004-04 | 82 | 112 | 2351 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 TD | 1997-06 - 2004-04 | 59 | 80 | 2476 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 TD 4WD | 1998-02 - 2004-04 | 59 | 80 | 2476 | |
| H-1 / STAREX Bus (A1) 2.5 CRDi | 2002-12 - 2007-09 | 103 | 140 | 2497 |
STAREX
2000 - 2007
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| H-1 Van (A1) 2.5 CRDi | 2003-08 - 2007-12 | 103 | 140 | 2497 | |
| H-1 Van (A1) 2.5 TD | 2001-10 - 2007-08 | 74 | 101 | 2476 | |
| H-1 Van (A1) 2.5 TD | 2000-03 - 2006-10 | 73 | 99 | 2476 | |
| H-1 Van (A1) 2.5 TD | 2000-03 - 2000-09 | 59 | 80 | 2476 |
Alternatives
€68.16
Dispatch on next business day
€63.98
Dispatch on next business day
€203.45
dispatch in 28 business days