Dimensions and size
| Height | 167 | mm |
| Outer Diameter | 71 | mm |
Specifications
| Filter type | Spin-on Filter |
| Entry Thread Size | M14x1.5 |
| Inlet Diameter | 8 mm |
| Outlet Diameter | 8 mm |
| Weight | 0.326 kg |
Shipping Details
| Weight | 0.316 Kg |
| Customs Code | 842123 |
| Country of Origin | France |
€13.70
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates