No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Core Width | 181 mm |
| Core Length | 627 mm |
| Core Depth | 40 mm |
| Inlet Diameter | 57 mm |
| Outlet Diameter | 57 mm |
| Cooling Type | Air cooled |
| Material | Aluminium |
| Weight | 2.825 kg |
| Trade Numbers | RAS030 |
Shipping Details
| Weight | 2.83 Kg |
| Weight Volumetric | 11.32 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | France |
No longer available