Specifications
| Inlet Diameter | 13.7 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with dryer |
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Length | 615 mm |
| Core Width | 457 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.832 Kg |
| Weight Volumetric | 19.16 Kg |
| Customs Code | 841899 |
| Country of Origin | Belgium |
€58.86
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
AKS DASIS
122036N
AUGROS
553157K5
AVA Clever Choice
MS5716D
BOSCH
FRIGAIR
0806.2097
HELLA
8FC351303-281
8FC351303-284
MERCEDES-BENZ
2465000054
2465000454
A246-500-0054
A246-500-0454
A2465000054
A2465000454
NISSENS
NRF
PRASCO
ME424C001
VAICO
V30-62-1054
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
85 vehicles
A-CLASS
2012 - 2018
B-CLASS
2011 - 2018
CLA
2013 - 2019
GLA-CLASS
2013 - 2019
Alternatives
€89.90
Dispatch on next business day
€82.70
Dispatch on next business day
€96.02
Dispatch on next business day
€79.02
Dispatch on next business day