Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with oil cooler |
| Machined | with hole(s) for oil cooler |
| Inlet Diameter 1 | 32 mm |
| Outlet Diameter 1 | 32 mm |
| Pipe Diameter from | 8 mm |
| Core Length | 600 mm |
| Core Width | 375 mm |
| Core Depth | 25 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.02 Kg |
| Weight Volumetric | 0.08 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Belgium |
€66.97
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates