Specifications
| New part without deposit | |
| Belt Pulley Ø | 59 mm |
| Connector/Clamp | without connection for speed sensor |
| New Part | |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with integrated regulator |
| Pulleys | with belt pulley |
| Fastening Type | Double Pivot Lever |
| Position/Degree | R 75-88 |
| Number of ribs | 6 |
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 70 A |
Shipping Details
| Weight | 5.831 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | South Korea |
€158.00
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates