Specifications
| Core Width | 574 mm |
| Core Length | 430 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Material | Aluminium |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with dryer |
| Inlet Diameter | 12 mm |
| Outlet Diameter | 9 mm |
Shipping Details
| Weight | 1.772 Kg |
| Weight Volumetric | 10.632 Kg |
| Customs Code | 841590 |
| Country of Origin | Germany |
€109.07
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 2 business days
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
ABAKUS
AKS DASIS
122057N
AVA Clever Choice
MS5797D
BBR Automotive
001-10-31348
BOSCH
DENSO
DIEDERICHS
DCC2053
FEBI BILSTEIN
226906
Frankberg
5481FB0007472
HART
646 551
KAMOKA
MAGNETI MARELLI
MAHLE
MAXGEAR
MERCEDES-BENZ
247 500 00 54
247 500 39 00
A 247 500 00 54
A 247 500 39 00
NISSENS
NRF
NTY
REACH
1.30.8055.PDH
THERMOTEC
VALEO
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
136 vehicles
A-CLASS
2018 - ...
B-CLASS
2018 - ...
CLA
2019 - ...
GLA
2020 - ...
GLB
2019 - ...
Alternatives
€97.86
Dispatch on next business day
€77.06
Dispatch on next business day
€79.79
Dispatch on next business day
€56.00
Dispatch on next business day
€67.21
Dispatch on next business day