Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 31 mm |
| Core Length | 551 mm |
| Core Width | 438 mm |
| Inlet Diameter | 41 mm |
| Outlet Diameter | 41 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 5.37 Kg |
| Weight Volumetric | 21.48 Kg |
€69.06
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns