Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 558 mm |
| Core Width | 350 mm |
| Inlet Diameter | 28 mm |
| Outlet Diameter | 28 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 4.11 Kg |
| Weight Volumetric | 16.44 Kg |
€58.25
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates