| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with rubber grommet |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 700 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 8946533340 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 132 g |
| Gross Weight | 165 g |
| Weight | 0.164 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€43.46
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CAMRY (_V2_) 2.2 (SXV20) | 1997-08 - 2002-09 | 93 | 126 | 2164 | |
| CAMRY (_V2_) 2.2 (SXV20_, SXV20) | 1996-08 - 2001-11 | 96 | 131 | 2164 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| COROLLA Estate (_E11_) 1.8 4WD (AE115_, AE115R) | 1997-04 - 2001-10 | 81 | 110 | 1762 |
Alternatives
€29.71
Dispatch on next business day
€40.82
Dispatch on next business day
€31.40
Dispatch on next business day
€57.10
Dispatch on next business day
€22.51
Dispatch on next business day
€38.65
Dispatch on next business day
€80.89
Dispatch on next business day
€39.97
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€35.48
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€49.47
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€33.50
dispatch in 2 business days
€34.08
dispatch in 2 business days
€30.73
dispatch in 2 business days
€48.85
dispatch in 28 business days
€53.81
dispatch in 28 business days
€33.96
dispatch in 28 business days
€15.83
dispatch in 28 business days
€71.83
dispatch in 28 business days
€67.13
dispatch in 28 business days
€50.14
dispatch in 28 business days
€81.14
dispatch in 28 business days